OLED televizorius
Kas yra OLED?
Jeigu praleidote laiką ieškodami naujo televizoriaus, peržiūrėjote nešiojamus kompiuterius, vadinasi, jau girdėjote, kas yra OLED. Tačiau tai, kad jis dabar yra visur, nereiškia, kad jį galima ramiai gauti. Taigi, kas yra OLED TV technologija? Svarbiausia tai, ar būtina pradėti naudotis OLED televizoriumi? OLED reiškia „organinis šviesos diodas". Paprasčiau tariant, tai yra skydelis, naudojamas OLED televizoriaus viduje.
Šis skydelis rodo viską, ką galite matyti ekrane, t. y., vaizdus, šviesą ir spalvas, sudarančias jūsų filmus, laidas ir žaidimus. Būtent šis OLED skydelis išskiria OLED televizorius iš visų kitų rinkoje esančių technologijų, įskaitant CRT (katodinių spindulių vamzdis), LED (šviesos diodas), LCD (skystųjų kristalų ekranas) arba QLED (kvantinis taškas).
Ekranų, pagamintų su šviesos diodais, svarbiausi kriterijai praktiškai yra tokie patys, kaip ir LED: ekranas, raiška. Kadangi tokio tipo modeliai dažniausiai priskiriami prie brangių įrenginių, visi jie turi Smart TV funkciją. Gamybos įmonių nėra labai daug. LG ir Sony.
Pagrindiniai OLED ekrano privalumai:
1. Platus matymo kampas;
2. Plonas korpusas;
3. Aukštas energijos efektyvumas
4. Neprilygstamas reakcijos laikas;
5. Gili juoda spalva ir neprilygstamas kontrastas.
Ar OLED vertas savo pinigų?
Jeigu pažvelgsite į OLED ekraną ir palyginsite jį su bet kurio kito tipo televizoriaus skydeliu, pastebėsite, kad vaizde atsiranda labai blankių juodų atspalvių, o sujungus jį su ryškiai baltomis OLED plokštėmis, vaizdas tampa neįtikėtinai ryškus.
LG ir Panasonic bei daugelis kitų nuosekliai veikiančių planetos OLED televizorių gamintojų mėgsta naudoti terminą „begalinis kontrastas“, kad pažymėtų, kaip šviečiantys pikseliai visiškai išsijungia, kai atkuriama juoda spalva, suteikiant jai „absoliučią“ juodą, o ne juodą spalvą vietoj įprastos, kuri tik nurodo, kad vienas pikselis gali tapti tamsus palyginti su ryškiausiu ekrano pikseliu.