Televizoriaus pirkimas
Siekant padėti vartotojui
Vienas iš svarbiausių ir jaudinančių dalykų, su kuriais susiduria beveik kiekvienas šiuolaikinis žmogus, yra televizoriaus įsigijimas.
Kuris modelis patikimesnis? Ar jis tiks mano interjerą? Kokių papildomų funkcijų jis turi? Susidūrus su sudėtingu pasirinkimu, pirkėjo galvoje sukasi daugybė klausimų
Šiandieninėje buitinės technikos rinkoje vartotojui siūloma daugybė prietaisų. Aukštųjų technologijų pasaulis nestovi vietoje. Jis sparčiai žengia į priekį, vystosi ir tobulėja, keldamas gamintojams vis naujas užduotis, pritaikydamas korporacijas ir priversdama jas žengti koja kojon su laiku. Elektronikos rinka yra neapsakomai turtinga ir įvairi. Paklausa nuolat didėja, tačiau reikalavimai taip pat auga. Korporacijos, kas valandą stebėdamos rinką ir kovodamos dėl lyderio pozicijos, dėmesį sutelkia į daugybę detalių - nuo produkto dizaino iki aukštųjų technologijų diegimo.
Šiame straipsnyje būsime kuo objektyvesni ir padėsime vartotojui drąsiai ir kompetentingai pasirinkti!
Ir pradėsime, ko gero, nuo svarbiausio dalyko: dešimties pagrindinių parametrų, į kuriuos pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį pirkdami televizorių.
Taigi, įstižainė - apskaičiuokite įstrižainę pagal paprastą, gerai žinomą formulę:
d= atstumas nuo ekrano (coliai) / 1,6
Atstumą nuo ekrano iki stovėjimo vietos (sofos, fotelio ir t. t.) paverskite coliais ir padalykite iš 1,6. Tai svarbus parametras, kurio mums prireiks, kad galėtume patogiai žiūrėti televizorių bei teisingai jį pastatyti.
Sekantis parametras, kurį aptarsime - rezoliucija
Svarbu suprasti: "kuo daugiau pikselių - tuo aukštesnė kokybė ir atitinkamai didesnė prietaiso kaina. Šis parametras, beje, yra lemiamas renkantis bet kokią vaizdavimo įrangą, nesvarbu, ar tai būtų skaitmeninis fotoaparatas, ar vaizdo stebėjimo sistema.
Siekiant įsigyti biudžetinį įrenginį, mes gauname kokybę: "Full HD" (1920x1080), tačiau net ir 50 colių vaizdas bus aiškus. Dar aiškesnis yra 4K (3840x2160) ir 4K UHD (vaizdas, kurį sudaro daugiau nei 8 milijonai pikselių). Itin moderni raiška - 8K - gerokai skiriasi nuo ankstesnių vaizdo formatų. 7680 x 4320 pikselių raiška iš viso sudaro -33 megapikselius. To šiandien neturi net brangiausi kino teatruose naudojami projektoriai! Tokios kokybės vaizdo perdavimui reikalingi sudėtingi HDMI 2.1 kabeliai, kuriais galima keisti kadrų dažnį iki 60 kadrų per sekundę. Tačiau tokiam aukštam lygiui taip pat reikėtų atitinkamo turinio, kurio šiuo metu, deja, dar nėra. Dabartinio 8K prototipą "Sharp" pirmą kartą pademonstravo 2013 m. tarptautinėje parodoje.
Bus naudinga greitai palyginti turimus: HD, FullHD, 4K, 8K. 1280x720 taškų (HD) raišką sudaro vos devyni kilopikseliai. Jis vis dar paplitęs 32 colių televizoriuose. Kita vertus, "Full HD" formatas suteikia 1920x1080 (2 megapikselių). Šiuo metu tai yra minimalus dydis, kurį naudoja dauguma skaitmeninio vaizdo turinio ir skaitmeninių technologijų gamintojų.
3840x2160 (8 megapikselių) skiriamoji geba šiandien yra labiausiai paplitusi, populiari ir progresyvi skiriamoji geba. 4K formatas dažniausiai palaikomas vidutinės ir aukštesnės klasės įrenginiuose. Šiandien atsiranda vis daugiau 4K turinio, kuris turi didžiausią paklausą ir skatina būtent tokių įrenginių pardavimus.
Neblogas pasirinkimas: "Ultra HD" raiška. Jis padidina detalių mastą ir puikiai pašalina nereikalingą vaizdo triukšmą.
8K rezoliucijos raiška, šiuo metu rekordinė: 7680x4320.
32" (81 cm)
43" (109 cm)
50" (127 cm)
55" (139 cm)
65" (164 cm)
75" (190 cm)
Tačiau "milžiniška" skiriamoji geba turi daug trūkumų!
Dauguma naudotojų yra įpratę gauti turinį jiems pažįstamu ir patogiausiu būdu. Dažnai tai daroma per prie interneto prijungtus televizorius, kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius. Tiesa, filmus "atsisiunčiame" vis rečiau ir rečiau, pirmenybę teikiame srautinei vaizdo transliacijai, ir gali atrodyti, kad srautinė vaizdo transliacija yra "visai šalia". Tačiau interneto pralaidumas yra labai ribotas!
Taip pat reikėtų suprasti, kad 8K turinio transliavimas įpareigoja tiekėją ir galutinį vartotoją turėti galingą įrangą, be kurios, deja, negalėsite patogiai ir kokybiškai mėgautis tokiu progresyviu turiniu.
Problemų dėl 8K vaizdo transliacijos bus galima išvengti tik visiškai išplėtus ir išpopuliarinus 5G tinklus. Rinkoje taip pat pasirodys šiems tinklams skirta "WiFi 6" įranga. Taip pat verta paminėti, kad, vykstant globalizacijai ir plintant penktosios kartos tinklams, aukštos kokybės 8K formatas tikrai taps prieinamas. Žvelgdama į ateitį, LG sukūrė savo 8K televizorių liniją - "OLED TV 8K".
LG Signature Z9 turi aštuoniasdešimt aštuonių colių įstrižainę ir galingą "Alpha 9 Gen 2 8K" procesorių. Palaikoma gilaus mokymosi technologija, skirta turinio mastelio keitimui ir veiksmingam triukšmo mažinimui. Specialūs algoritmai leidžia dviejų kanalų garsą paversti 5.1 erdviniu garsu. pasižymi begaliniu kontrastu ir tikroviškiausia spalvų gama.
Sony kompanija taip pat neatsilieka nuo konkurentų su modeliais KD-85ZG9 (85 colių) ir KD-98ZG9 (98 colių). Demonstruojamas HDR palaikymas, pilnas matricinis apšvietimas ir "Android TV" operacinė sistema. Integruotas "X1 Ultimate" procesorius užtikrina puikų 8K raiškos tikroviškumą. Siūlomas sprendimas, kaip pagerinti mažesnės raiškos turinio vaizdus, pristatant patentuotą "8K X-Reality PRO" technologiją.
Išsamiai išnagrinėję "raiškos" sąvoką ir apsvarstę pateiktų standartų privalumus ir trūkumus, suprantame, kad 8K televizoriai yra labiau prabangos prekė. Pirmaujantys savo privalumais ir neprilygstama vaizdo kokybe, šiandien jie neturi viso prieinamo turinio asortimento. Todėl, deja, jie niekada neišnaudos savo potencialo.
Biudžetiniame segmente HDR technologija atsakinga už ryškumą ir spalvas, kai spalvos neprarandamos ir ekrane nelieka tamsių dėmių. Jei planuojate žiūrėti "YouTube", nėra prasmės permokėti net už 4K, užteks "Full HD" formato!
Kitas parametras: kadrų dažnis
Kadrų dažnis: 50, 60 ir 120 hercų (Hz).
Serialams ir filmams pakanka penkiasdešimties ar šešiasdešimties hercų dažnio. Tačiau žaidimams reikia "aukštesnio" 120 Hz dažnio.
Skydelio charakteristika
Toliau pateikiamos pačio skydelio charakteristikos.
Yra plokščių:
LED,
OLED,
QLED. "Nanocell" ir "Cristal UHD". OLED ir QLED televizorių vaizdai yra kontrastingi ir pasižymi sodriomis, juodomis spalvomis. Jie pasižymi trumpu atsako laiku, o tai ypač svarbu tiems, kurie žaidžia žaidimus.
"Cristal UHD" technologija gali pati reguliuoti temperatūrą ir išgauti gryniausias įmanomas spalvas: juodą, žalią ir raudoną. Nanocell technologija. Ši technologija labai panaši į UHD - ji taip pat veikia su nanodalelėmis, sugeria nepageidaujamas bangas ir „švariai“ perduoda atspalvius.
Kitas mūsų parametras - ryškumas ir parametras
Atkreipkite dėmesį, kad turėtumėte įsigyti modelį su didele ryškumo atsarga. Tai leidžia prisitaikyti prie aplinkos apšvietimo ir nevargina akių. Nebrangiuose įrenginiuose šis rodiklis svyruoja nuo 300 iki 400 kandelų vienam kvadratiniam metrui. Vidutinio lygio: nuo keturių šimtų iki penkių šimtų. Kita vertus, "premium" segmente siūloma nuo šešių šimtų kandelų vienam kvadratiniam metrui.
„Smart“ ar įprastas?
Žinoma, išmanusis televizorius turi daugiau funkcijų, pavyzdžiui, interneto ryšį, galimybę peržiūrėti visą prieinamą turinį, įskaitant "internetinius kino teatrus". Vienintelis išmaniojo televizoriaus reikalavimas - geras ir stabilus "Wi-Fi" ryšys.
Operacinės sistemos
Yra įvairių operacinių sistemų. Visos jos yra panašios, tačiau skirtingos įmonės savo įrangą aprūpina skirtingomis operacinėmis sistemomis. Pavyzdžiui:
Samsung "operacinė sistema" yra "Tizen", LG naudoja "webOS", tačiau labiausiai pažįstama sistema yra "Android", kurią į savo įrenginius įdiegė tokie gamintojai kaip Sony,
Phillips,
ALLVIEW ir
Sharp.
Xiaomi - PatchWall.
Jungtys
Renkantis televizorių svarbu atkreipti dėmesį į jame esančias jungtis. Geriausia įsigyti įrangą su dviem arba trimis hdmi išėjimais. Čia prijungsite visus išorinius įrenginius. Pavyzdžiui, naujajam "PlayStation-5" reikia hdmi 2.1, kuri perduoda 8K vaizdą. Be to, tai jau priklauso nuo jūsų ketinimų. Jei norite peržiūrėti nuotraukas su blykste, reikia modelio su USB jungtimi.
Vis dėlto, turėčiau rinktis biudžetinį, ar brangesnį modelį?
Brangiausiuose išmaniuosiuose televizoriuose yra įvairių funkcijų, pavyzdžiui, "TimeShift" funkcija, leidžianti "perjungti laiką". Ši funkcija leidžia įrašyti dalį televizijos programos ir žiūrėti ją vėliau, jums patogiu laiku. Šiuose "įrenginiuose" yra beveik viskas: galingi žemųjų dažnių garsiakalbiai, "šaunūs" procesoriai, balso atpažinimo technologija, išmanieji asistentai ir "išmaniųjų" technologijų palaikymas, sinchronizavimas su telefonu, "Bluetooth" technologijos palaikymas. Naudodami specialius 3D akinius su tokio paties lygio technologijomis galėsite pasinerti į itin tikrovišką 3D pasaulį.
Visų minėtų "grožybių" vargu ar rasite biudžetiniame modelyje, todėl jei norite turėti rimtą, pilną visų technologinių naujovių, kurių gausu "premium" klasės modeliuose sąrašą, tikriausiai verta viena karta išleisti daugiau, kad pot to dar ilgai galėtu mėgautis pirkiniu, puikia vaizdo kokybe ir naujausiomis technologijomis!