QLED televizoriai
QLED televizorius – televizorius, kuris iš kitų televizorių išsiskiria tuo, kad jo veikimas paremtas kvantiniais taškais, dėl kurių vaizdas ekrane tampa spalvingesnis.
QLED technologijos principas
Šiandien Samsung, kaip savo naujų monitorių prekės pavadinimą, naudoja terminą QLED. Tarp LED skydelio ir LCD ekrano kūrėjai nusprendė sumontuoti metalinį nanofiltrą, paremtą kvantiniais taškais, galintį išplėsti spalvų paletę, suteikti daugiau šviesos ir užtikrinti maksimalų ryškumą. Kadangi kiekvienas atskiras taškas gali sufokusuoti tik ties viena konkrečia spalva, kvantiniai taškai gali sukurti tikslesnes spalvas.
QLED ekranuose mėlyni šviesos diodai naudojami, kaip foninis apšvietimas. Jų šviesa praeina per sluoksnį, kuriame yra kvantinių taškų iš specialios medžiagos, sugeriančios dalį mėlynos šviesos ir suteikiančios srautui krištolo skaidrumo žalios ir raudonos spalvos. Dėl to visi QLED televizoriai gali rodyti autentiškiausius didžiulės spalvų gamos atspalvius, užtikrindami aukštą kontrastą ir ryškumą.
QLED privalumai televizoriuose
Iš konkurentų šiuo metu ryškiausi yra QLED televizoriai. Vienas iš pagrindinių privalumų yra metalinis kvantinių taškų nanofiltras, kurio dėka galima išgauti sodrių ir ryškių spalvų, maksimalų tikroviškumo lygį ir specialiuosius efektus žiūrint 4K HDR vaizdą.
Vaizde vyrauja vaizdo spalvų turtingumas ir kontrastas, ypač su peizažais.
Ryškus vaizdas, kuris leis žiūrėti HDR, 4K ir 8K filmus.
QLED televizoriai palaiko 9 milijardus spalvų, kas leidžia televizoriui pasirinkti norimą atspalvį vaizdui atkurti.
Maksimalus vaizdo ryškumas ir tikroviškumas miniatiūrinių kristalų dėka.
Dėl gamybos paprastumo tai iš dalies prieinama kaina.
Padidintas ryškumas, kuris pasiekia 2000 nitų.
Energijos efektyvumas.
Vaizdo rodymo delsa yra minimali.
Matricos atsparumas perdegimui.
Puikus baltos spalvos atkūrimas.
Didžiulis televizorių su įvairiausiais įstrižainės dydžiais pasirinkimas.
Lanksti vaizdo reguliavimo sistema.