Nešiojamasis kompiuteris yra nešiojamasis asmeninis kompiuteris su įmontuota arba išimama baterija, dėl kurios išmaniosios technologijos veikia tam tikrą laiką, neprijungus prie maitinimo šaltinio.
Pagrindinis nešiojamojo kompiuterio skirtumas nuo stalo kompiuterio yra jo kompaktiškumas. Nešiojamąją įrangą sudaro dvi dalys: korpusas su vidiniais komponentais ir nešiojamojo kompiuterio klaviatūra su dangteliu, kurio vienoje pusėje yra ekranas.
Kodėl verta pirkti nešiojamąjį kompiuterį?
Nešiojamasis kompiuteris yra geriausias pasirinkimas daugeliui problemų išspręsti. Jis puikiai tiks tiems, kurie nenori prisirišti prie stalo kompiuterio ir yra įpratę darbo klausimus spręsti iš bet kurios pasaulio vietos.
Dėl įmontuotos baterijos kompiuteriu galima naudotis net ten, kur nėra elektros: traukinyje, gamtoje, prie kavinės stalo. Nešiojamasis kompiuteris taip pat tiks pramogoms. Dėl belaidžio interneto modulio, internetinės kameros, garsiakalbio, mikrofonų, vaizdo plokštės bus galima laisvai žiūrėti filmus, bendrauti vaizdo skambučiais, žaisti įvairius žaidimus. Be to, skirtingai nei stalo kompiuteryje, nešiojamajame kompiuteryje yra įmontuoti papildomi įrenginiai, o tai reiškia, kad jų nereikia visur nešiotis kaip didelių kompiuterio priedų.
Nešiojamųjų kompiuterių rūšys
Nešiojamieji kompiuteriai skirstomi pagal jų parametrus. Nešiojamųjų kompiuterių charakteristikos:
Kompiuterio galingumas
Prietaiso galingumas priklauso nuo branduolių skaičiaus ir operatyviosios atminties, kitaip vadinamos RAM, kiekio: veikimo greičio, galimybės įdiegti tam tikras programas ir net operacines sistemas. Žaidimų nešiojamieji kompiuteriai yra didžiausios talpos – 12–16 branduolių.
Populiarūs nešiojamųjų kompiuterių procesoriai - Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9
Matmenys
Atsižvelgiama į nešiojamojo kompiuterio ekrano įstrižainę coliais, korpuso svorį ir storį. Nešiojamieji kompiuteriai su mažiausia įstrižaine vadinami tinklinukais (apie 10–11 colių). Didžiausių matmenų prietaisų įstrižainė gali siekti 17 colių. Nešiojamieji kompiuteriai labai plonu korpusu vadinami „ultrabukais“.
Populiarios nešiojamųjų kompiuterių įstrižainės - 13.3, 14, 15.6
Pusiau nuolatinės atminties kiekis
Kuo šis parametras didesnis, tuo daugiau informacijos vartotojas gali saugoti kompiuteryje. Be to, esant dideliems kietojo disko kiekiams daug išteklių galima skirti C diskui, kuris yra atsakingas už operacinės sistemos veikimą. Kuo daugiau laisvos atminties lieka C diske, tuo greičiau veikia nešiojamasis kompiuteris.
Baterijos talpa
Tai dar vienas parametras, nuo kurio labai priklauso nešiojamojo kompiuterio kaina. Reikšmė matuojama vatais*valandomis. Kuo didesnė baterijos talpa, tuo daugiau valandų kompiuteris gali veikti be įkrovimo.
Yra ir kitų svarbių kriterijų:
belaidžio interneto ryšio spindulys; korpuso medžiaga; garsiakalbių galingumas; vaizdo plokštės kokybė ir kt. Išsirinkti ir įsigyti nešiojamąjį kompiuterį pagal jus dominančius parametrus galite Kimko.lt internetinėje parduotuvėje.